Елон Маск е на финалето на Светското првенство во Катар, а неговото доаѓање на стадионот предизвика внимание на социјалните мрежи поради еден моден детаљ.

Кого копира?

„Дали личам на Владимир Зеленски во овој дрес?“, потсмешливо праша еден корисник на Твитер покрај фотографијата од пристигнувањето на Маск на стадионот Лусаил пред почетокот на финалниот натпревар.

Корисниците на Твитер забележаа необична сличност во изборот на облека на Маск, која неодоливо наликува на ликот на украинскиот претседател.

Секоја сличност е случајна

„Да, тој навистина изгледа и изгледа смешно во дресот на Зеленски“, напиша еден корисник на Твитер, додека друг додаде: „Ќе му треба повеќе од кошула“, а некој напиша дека сака да коментира, но се плаши дека Маск ќе се затвори. долу неговиот профил.

Да потсетиме, милијардерот се најде во центарот на вниманието на јавноста откако изјави дека „некој лудак го демне“, а видеото од неговиот бизарен танц стана хит на Твитер.