Сопругата на Мауро Икарди, Ванда продолжува да ги радува своите обожаватели.

Нејзиниот профил на Инстаграм е многу популарен, а Ванда моментално е на одмор во Африка.

Со новата фотографија ги покажа задникот и тетоважата, а фотографијата за краток временски период собра околу 400 илјади лајкови.

Таа неодамна беше во вистинска војна со Инстаграм, кој ја избриша фотографијата.

Таа се пожали на оваа социјална мрежа дека не и е јасно зошто оваа фотографија, која доби над милион лајкови, е избришана.

Сепак, правилата на Инстаграм се јасни во врска со ова прашање, но изгледа дека Ванда не се откажува од своите намери.

34-годишната девојка е во брак со Мауро Икарди со години, таа претходно беше со Макси Лопез и роди пет деца.

Сепак, и покрај тоа, Ванда е многу привлечна со својот изглед, и откри дека останува во форма.

Ванда пие многу зелен чај. Обично троши два литра чај на ден, а зелениот чај се смета за одличен антиоксиданс.

Алкохолот и јаглехидратите се она што Ванда не го сака во нејзина близина. Таа исто така избегнува места каде што се користат цигари и тренира секојдневно за да остане во форма.