Овој стајлинг е за чиста десетка, барем така велат модните критичари…

Постојат стајлинзи кои никогаш нема да излезат од мода и кои секогаш ќе бидат совршен избор. Токму таков е и овој кој го прошета бразилската манекенка.

Фото: Профимедиа

Манекенката Алесандра Амброзио (40) иако пензионирана, се уште е топ форма, па дури и кога шета по улиците на Лос Анџелес. Неа и овојпат и појде од рака да ги воодушеви модните критичари и да заслужи чиста десетка за нејзиниот стил.

Фото: Профимедиа

Тексас фармерките, класичната бела маичка и белата кошула се нешта кои мора да ги има секоја жена од стил во својот гардеробер. Овие парчиња се клучни за постигнување на добриот аутфит и секогаш се сигурно решение.

Фото: Профимедиа

Кога не знаете што да облечете, примерот на Амброзио може да ги реши вашите дилеми.

Фото: Профимедиа