Глумецот Силвестер Сталоне не штеди ни за време на коронакризата. Си купил вила на Флорида за неверојатни 28,8 милиони евра.

Луксузната вила е целосно свртена кон морето и на тој начин заштитена од љубопитните погледи.

Во неа има седум спални соби, десет бањи, многу простотии за дружење, а погледот кон океанот одзема здив.

На имотот освен вилата има и куќа за гости која е сместена веднаш покрај базенот.
Сталоне во вилата ќе живее со сопругата Џенифер Флавин (52), и со ќерките Софија (24), Систин (22) и Скарлет (18).

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

The post ФОТО: Силвестер Сталоне си купил вила за неверојатни 28 милиони евра appeared first on Слободен печат.


ФОТО: Силвестер Сталоне си купил вила за неверојатни 28 милиони евра was first posted on декември 20, 2020 at 6:30 pm.