По завршувањеро на минатата сезона, Серхио Агуеро одлучи да замине од Манчестер Сити и да се пресели во Барселона. Новата „играчка“ на Агуеро е Ферари SF90 Stradale, кој вреди околу половина милион евра. Има 1000 коњски сили, а 100 километри достигнува за 2,5 секунди.