Таа е жена со непогрешливо чувство за мода и стил…

Шерон Стоун со секое ново издание им дава модни лекции на жените ширум светот. Иако, оваа година го прослави 62-от роденден, таа не се откажува од младешките комбинации, а ние мора да признаеме дека и стојат одлично.

Со секој стајлинг привлекува огромно внимание и позитивни оценки од модните критичари. Освен со совршениот стил, може да се пофали и со совршената линија и младоликиот изглед.

На прашањето како и успева да изгледа така добро, таа вели: „Не јадам вештачки третирана храна, не пијам кафе и многу ретко консумирам газирани пијалоци и алкохол“, изјави познатата блондинка и додаде „Но затоа јадам месо, темно чоколадо и без проблем додавам шеќер во чајот доколку посакам“.

Погледнете ги нејзините модни комбинации кои им се допаднаа на сите…

Profimedia
Profimedia

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Преземено од Еспресо.мк