Како би изгледале обичните луѓе кога околу себе би имале тим од професионалци (шминкери, фризери, стилисти, фотографи) често можеме да видиме низ разните приказни од типот „пред и потоа“. Но како би изгледале славните кога би биле само обични луѓе?

Уметникот од Њујорк, Дени Еванс, проба да го покаже токму тоа. Како сите овие славни лица би изгледале доколку не се глумци, музичари и доколку не водат во толкава мера сметка за својот иглед?

Како би изгледале кога би ги немале милионите, кога не би ги следеле трендовите и доколку не фрлаат цело богатство за цел тим од експерти да се грижи за нив? Како би изгледале без скапите третмани, без пластичните операции, без префинетите намирници кои ги консумират? Да видиме како…

Еванс ја ослободил имагинацијата и со помош на фотошоп го променил изгледот на познатите лица во изглед на обични луѓе. Погледнете ги фотографиите…

Анџелина Џоли и Бред Пит

Џони Деп

Викторија и Дејвид Бекам

Сара Џесика Паркер

Гвинет Палтроу

Џенифер Анистон

Ријана

Том Круз

Никол Кидман

Канје Вест и Ким Кардашијан