Џенифер Лопез (51) е избрана за најубава позната жена која има повеќе од 40 години, а остатокот од листата веројатно ќе ве изненади…

Естетската клиника „Glovdai“ спроведе истражување со цел да открие кои познати жени постари од 40 години им се наубави и најуспешни на луѓето кога станува збор за одржувањето на физичкиот изглед, а Џенифер Лопез доби дури 38 проценти од гласовите.

Ви ја пренесуваме листата со топ 15 жени со одличен физички изглед во однос на нивните години објавена на сајтот Bright Side.

На 15 место е Кејт Бексинсејл (47), на 14 Клаудија Винклман (49), 13 Хелен Мирен (79), 12 Давина МекКол (53) и на 11 Кејт Хадсон (41), а од првото до десеттото место листата изгледа вака:

Џенифер Лопез (51)

Фото: Профимедиа

Џенифер Анистон (52)

Фото: Профимедиа

Ким Кардашијан (40)

Фото: Профимедиа

Викторија Бекам (46)

Фото: Профимедиа

Наоми Кемпбел (50)

Фото: EPA-EFE/CHRISTIAN MONTERROSA

Тес Дали (51)

Фото: EPA/DANIEL LEAL OLIVAS

Кејт Мос (47)

Фото: EPA-EFE/MARIO RUIZ

Рис Витерспун (45)

Фото: EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Најџела Лосон (61)

Фото: EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Сара Џесика Паркер (56)

Фото: EPA-EFE/ETIENNE LAURENT