Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер украсија елка во нивниот дом пред која позираа подготвени за новогодишните празници.

Славната двојка со нетрпение го чека Божиќ, кој го слави двапати годишно во семејната куќа.

Instagram
Instagram

Овој пат беа фотографирани покрај украсената новогодишна елка во нивниот дом, елегантно облечени. Поранешната тенисерка за таа пригода избра свечен црн фустан, со голем шлиц што ја открива нејзината совршена линија.

Ние веќе ја украсивме нашата елка. Кој друг е подготвен за Божиќ?“, напиша Ана во описот на фотографијата.

Преземено од Еспресо.мк