Обожавателите на актерката стравуваат дека Анџелина Џоли (45) повторно се бори со анорексија. Џоли во минатото соопшти дека се соочувала со опасно нарушување во исхраната во тинејџерските денови.

Познатата холивудска актерка деновиве беше фотографирана со своите ќерки Захара и Вивиен во Лос Анџелес.

Instagram
Instagram

И покрај заштитните маски кои речиси им ги покриваат лицата, сепак, тие не можеа да останат незабележани.

Instagram
Instagram

Фотографиите кои почнаа да се шират по социјалните мрежи ги загрижија бројните обожаватели на актерката која во последно време речиси целосно е повлечена од јавноста.

Instagram
Instagram

Обожавателите стравуваат дека Анџелина повторно се бори со анорексија, покрај нејзиниот изглед, сепак, тие се сеќаваат на изјавата на Џоли дека имала проблеми со исхраната како тинејџерка.

Instagram
Instagram

Подоцна во нејзината кариера, за екстремно „слабиот“ изглед таа велеше дека станува збор само за губење на апетит поради премногу стрес или траума, но никогаш не спомна ништо поврзано со анорексија.