Иако се разговара за различни идеи за тоа колку клубови ќе учествуваат на следното издание на Мундијалот, се уште не е одлучено точно по ова прашање.

Advertisements

Сепак, според престижниот британски медиум „Гардијан“, ФИФА размислува да го продолжи списокот со репрезентации учеснички за 16 земји.

Досега учествувале само осум групи, додека отсега се размислува да учествуваат уште четири, да биде вкупно 12. Останува да видиме каква ќе биде одлуката во однос на ова прашање.

Прикажи повеќе