Надзорниот одбор на компанијата Фејсбук ја одложи одлуката во врска со можното повторно активирање на сметката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп на мрежите Фејсбук и Инстаграм.

На Трамп му беше забранет пристап до Фејсбук во јануари по немирите на Капитол Хил во Вашингтон и неговите најави за време на тие драматични настани, пренесува Би-Би-Си.

– Advertisement –

Прикажи повеќе