Велика Британија и Европска Унија денеска постигнаа согласност за трговскиот договор по Брегзит, јави Би-Би-Си.

– Со овој договор е испорачано се што и беше ветено на британската јавност за време на референдумот во 2016 година и на општите избори минатата година, се наведува во соошштението на британската Влада. (МИА)