Премиерот на Албанија, Еди Рама пристигна во Скопје. Пречекан со највисоки државни почести на платото пред Влада. Во текот на денот ќе се одржи заедничка владина седница, а попладнето Рама и Ковачевски ќе одржат прес конференција.