Овен
Позицијата на Месечината во моментов има предизвикувачки ефект врз вашата психичка состојба, па затоа во одредени ситуации реагирате малку „неконтролирано“ или врз основа на првиот импулс. Без оглед на новите деловни несогласувања, не обрнувате внимание на разните коментари што ги слушате.

Бик
На вас е да ја реализирате нечија идеја, бидејќи на тој начин можете да оставите професионален впечаток кога ќе се сретнете со соработниците. Ако се грижите за остварување двојна добивка, бидете доволно убедливи пред околината. Доаѓа време што ви носи успех и берба на златни плодови на различни полиња. Можна температура.

Близнаци
Се грижите за постигнување конкретни резултати и затоа ве иритира нечие двоумење или несигурност во деловните преговори. Избегнувајте ривалски односи и не бидете суетни пред соработниците бидејќи секој ја користи тактиката која најдобро ја познава. Во љубовта ви недостасува емотивниот стимул и нежности.

Рак
Не дозволувајте блиска личност да се чувствува запоставена, изразете ја позитивната страна на вашата личност. Употребете и некои од вашите скриени адути. Планирајте средба со личност која ќе ви даде дополнителна енергија и чувства. Размислувате за промена на условите за да постигнете подобар стандард.

Лав
Имате строги критериуми и ве иритира нечија појава, површност или неодговорност на деловниот состанок. Сакате поголема умереност во средбата со блиска личност, бидејќи бурните или театралните изливи на чувства предизвикуваат дополнително сомневање и негативна реакција кај вас. Ќе ви годи психофизичка релаксација.

Девица
На деловно поле, имате впечаток дека вашите зборови не претставуваат доволно силни аргументи во средбата со личноста која одлучува за деловните интереси. Понекогаш лесно се занесувате и не обрнувате доволно внимание на саканата личност. Слободно изразете го поубавиот дел од вашата личност. Проблеми со грлото.

Вага
Самодовербата е нагласена. Имате впечаток дека сè можете да постигнете. Поради тоа правите планови кои бараат многу. Ви се допаѓа личност која пробувате да ја шармирате. Можни проблеми со хормоните. Комуникацијата е вашето најсилно оружје. Оптимист сте кога станува збор за започнување деловна соработка со странци.

Скорпија
Вашиот оптимизам ќе биде заразен и ќе ви годи друштвото на саканите. На деловно поле, проблемот е што другата страна, односно деловните соработници не се премногу заинтересирани за заедничкиот проект. Вие сте опседнати со вашите деловни проекти, максимално сте фокусирани на работата и го запоставувате партнерот.

Стрелец
Ќе бидете расположени да ги минувате заедничките моменти со партнерот во топлината на домот. Само малкумина ќе излезат, но набргу ќе се вратат дома. Не дозволувајте некој да ги активира вашите слаби страсти или желба да се натпреварувате, добро размислете за можните последици. Олеснете си ја совеста.

Јарец
Партнерот ви поставува логични прашања, но вие делувате неубедливо. Сакате да се оствари она што го посакувате. Поради големи амбиции, занемаривте некои придружни настани, кои се важни за вашите соработници. Воспоставете подобра рамнотежа помеѓу желбите и можностите. Ќе бидете во топ форма и ќе имате влијание врз другите.

Водолија
Чувствувате резигнација или емоционална празнина. Можеби вашиот партнер има повеќе проблеми отколку што можете да претпоставите. Подобро е да ја прифатите идејата на вашиот партнер отколку да направите љубоморна сцена. Избегнување на вистината е погрешен избор. Ќе уживате во искрен разговор или доверба.

Риби
На професионално поле повеќе не се плашите од конкуренцијата – напротив, сега ја гледате како можност да ја покажете вашата вредност. Во љубовта нештата се добри и денот ќе помине без проблеми со партнерот. Нека не ве лаже дека сè што слушате е вистина или дека нечии ветувања се доволна гаранција за деловен и финансиски успех.