Мени за диетата со диња за 7 дена:

Резултати: Намалување 7 кг

Диетата со диња е ефикасна за целиот организам, бидејќи го прочистува, ја зголемува сексуалната желба и го зајакнува имуниот систем.

Калциум, витамин А и Ц, калиум и железо се само дел од она што го содржат дињите. Детокс диета со диња е другото име на оваа ефикасна диета за слабеење. Можеби токму ова е она што ви треба.

Појадок: 150 гр диња и чаша јогурт,

Ручек: 150 гр диња, 220 гр бел ориз на пареа, 1 чаша зелен чај,

Вечера: 220 гр бел ориз на пареа, свежа сезонска салата, 200 гр варено телешко месо или бело пилешко.

Менито е исто за 7-те дена од диетата. Во текот на денот, кога ќе почувствувате глад е дозволен уште еден оброк со диња, 150 гр.

Како резултат очекувајте 7 килограми помалку за една седмица, прочистување на организмот, подобрување на расположението.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.