Даниел Редклиф, кој ја играше главната улога во филмовите за „Хари Потер“, откри во шоуто „Hot Ones“ дали навистина скршил околу 160 пара очила и 60-70 „магични“ стапчиња за време на снимањето, како што се шпекулираше со години во медиумите и на социјалните мрежи меѓу фановите.

Дефинитивно би рекол дека овие гласини се претерани. Особено овие за очилата. Не ги кршев очилата толку често, барем ми се чини дека не беше така“, започна актерот.

Instagram

Мислам дека тие сами се разлабавуваа по три или четири недели употреба, потоа нормално дека се скршиле, а потоа се извинувам и барав нови“, вели Редклиф.

„Сите беа добри со нас на снимањето и нè толерираа многу повеќе од возрасните актери“ објасни тој.

Сепак, актерот додаде дека често кршел ги кршел магичните стапчиња бидејќи биле најчесто употребуван реквизит за време на снимањата.

Преземено од Еспресо.мк