Кејт досега никојпат не го носела ова парче накит…

Војводата и војвотката од Кембриџ пред неколку дена ја одбележаа 10-годишнината од венчавката објавувајќи видео снимка со своите деца и фотографии на кои парот е во среќна прегратка.

Тогаш многумна на фотографиите, на кои Кејт позира со сопругот, воочија луксузен ѓердан од бело злато со дијамантски привезок.

Фото: Инстаграм

Бидејќи тој украс досега не е забележан кај војвоткта Кејт, веднаш започнаа шпекулациите дека тоа ѓердан Кејт го добила од принцот Вилијам за годишнина од бракот.

Фото: Инстаграм

Како што пишуваат медиумите, цветниот дизајн го потпишува брендот „Asprey“, a само ѓерданот може да се набави за цена од околу 12.200 евра.