Ви претставуваме едноставен рецепт за тестенини кои ќе ги обожаваат сите во семејството, а за вас ќе биде вистинско уживање бидејќи ќе имате ручек кој е готов за 15 минути.

Потребни состојки:

– 250 мл млеко
– 400 грама макарони
– 200 грама рендан кашкавал по желба

Подготовка:

– Во голем сад загрејте го млекото да зоврие, па тогаш во него ставете ги и тестенините.
– Варете ги тестенините во млекото со повремено мешање околу десет минути.
– Потоа исклучете го огнот и во садот додадете го изренданиот кашкавал.
– Мешајте ги макароните се додека кашкавалот да се стопи до крај.
– Послужете го јадењето топло и уживајте во фантастичниот вкус.

Пријатно!