Били Ајлиш деновиве е мета на критичарите од Интернет заедницата или популарно наречено „мета на хејтерите“. Младата пејачка објави анегдота за своето куче на својот Инстаграм профил, но пред тоа најде време да им испрати порака на своите „хејтери“.

EPA-EFE
EPA-EFE

„Е**те се, луѓе! Престанете да ме исмевате! О, боже, а јас ви правам нов албум. Нема да го издадам ако продолжите да ми се потсмевате за косата! Замолчете!“, низ смеа рече младата Ајлиш.

Instagram
Instagram

Били Ајлиш додаде дека има намера да ја смени фризурата откако ќе биде објавен нејзиниот албум.

EPA-EFE
EPA-EFE

„Тоа ќе биде крај на еден период. Ќе ви дама нова тема за муабети. Имам разни најави во планот“, изјави таа.

„Како и да е, дозволете ми да живеам со е***ата фризура што ја имав премногу долго. ДОБРО? Замолчете!“, додаде Ајлиш.

Преземено од Еспресо.мк