Герет Бејл играше вечерва против Манчестер Сити.

Сепак, Велшанецот не му помогна на тимот на Жозе Мурињо да избегне нов пораз, но имаше шанса да постигне вистински феноменален погодок.

Бејл ја исфрли одбраната на Граѓаните, тој доби шанса за гол, но Едерсон уништи сè за него и го одбрани неговиот удар.

Велшанецот немаше среќа во овој случај и сигурно има за што да жали.

Погледнете што се случи ОВДЕ.

loading…