Zoom

15902 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Протест за случајот „Монструм“, центарот на Скопје ќе биде блокиран

0
Почна протестниот марш за случајот „Монструм“. Тој е организиран од семејствата на обвинетите, но е поддржан од опозициските партии Алијанса за Албанците и Алтернатива....

ВИДЕО: Елиф Елмас постигна убав гол, а потоа испрати емотивна порака...

0
Наполи славеше со 4:2 во четвртфиналето во Купот на Италија против Специја. Стрелец на четвртиот гол беше македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Голот го посвети на...