Американскиот претседател Џо Бајден, во интервју за Си-би-ес, кое беше емитувано синоќа, изјави дека пандемијата на ковид-19 е завршена.

„Пандемијата заврши, но сè уште имаме проблем со ковид. Ако погледнете, никој не носи маска. Се чини дека сите се во прилично добра форма. Работите се менуваат и мислам дека тоа е совршен пример“, рече Бајден во интервјуто.

Прикажи повеќе