Поетот Митко Гогов од Струмица кој денеска објави дека неговата мајка е хоспитализирана во струмичката болница во лоша состојба бара донација на крв, Б-негатив, на име Родна Говова.

Извинете што уште еднаш ви пишувам за мајка ми, но сакам да ви кажам дека таа сега е подобро, ја вратија од гастроскопија и ја хоспитализираа на интерно одделение во Струмица и во моментот е ни е потребна крв – Б негатив, на име Родна Гогова. Доколку сте од градот би ви бил бескрајно благодарен доколку во текот на утрешниот ден донирате во Центарот за трансфузиологија, пишува Гогов.

.извинете што уште еднаш ви пишувам за мајка ми, но сакам да ви кажам дека таа сега е подобро, ја вратија од…

Posted by Mitko Gogov on Tuesday, 23 March 2021

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.