И афористичарот Васил Толевски е еден во низата македонски граѓани кој се бори со подмолниот Ковид-19. Тој е хоспитализиран во вторникот и е на кислородна поддршка.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.