реклама

Џорџина РОДРИГЕЗ, девојката на Кристијано Роналдо, на својот Инстаграм профил го покажа своето ново хоби. Инфлуенсерката почна да тверка, а во видеото за нејзината приказна на своите следбеници им покажа како помина првиот час од тренингот.

Многумина коментираат дека оваа акција повторно ќе ги налути арапските фанови и граѓани, поради нивните строги закони против жените.

реклама

Таа неодамна беше на удар на критиките од Арапите затоа што позирала во костим за капење покрај базен.

Потсетуваме дека Кристијано Роналдо и неговото семејство неодамна се преселиле во Саудиска Арабија, каде живеат според нови правила. Тој и Џорџина добија специјална дозвола од саудиската влада за заеднички живот.

реклама