Англискиот премиерлигаш Тотенхем го доведе првото големо засилување за следната сезона. Репрезентативецот на “Гордиот Албион”, Џејмс Медисон пристигна на „Вајт Харт Лејн“ дојде од Лестер.

Тотенхем за него плати 40 милиони фунти, а Медисон потпиша петгодишен договор и ќе заработува по 170.000 фунти неделно. Тој дефинитивно ќе биде голема инвестиција за ростерот на новиот менаџер Анте Постекоглу.

Прикажи повеќе