По пребројани 95,24% отсто од гласовите, актуелниот претседател на Турција, Реџеп Таип Ердоган има 54,03 отсто од гласовите, а неговиот противкандидат, Кемал Киличдароглу 47,66, пренесуваат локалните агенции.

Прикажи повеќе