Снимката од Владимир Путин повторно ги разгоре сомнежите дека има големи здравствени проблеми, бидејќи повторно се појавија снимки на кои рускиот претседател неконтролирано се ракува со белорускиот претседател Александар Лукашенко во Кремљ.

Advertisements

На оваа снимка, Путин осомничен дека има Паркинсон болест или рак, се гледа како ја пружа раката треперејќи се за да го поздрави Лукашенко пред брзо да се повлече и да шета низ собата.

Путин изгледа нестабилно и неговите колена стегнати додека оди да го прегрне својот белоруски колега.

Овие слики доаѓаат откако друго неодамна објавено видео на кое се гледа како Путин ги гризе усните и им го одвлекува вниманието на црковната служба во неделата. Тоа видео дополнително ги поттикна тврдењата дека рускиот претседател боледува од некоја болест.

Прикажи повеќе