реклама

Домашните миленици носат среќа во домовите на многу семејства, особено на оние кои живеат сами. Есента е време на промени, па затоа е одличен поттик за избор на куче, мачка или трето милениче кое на луѓето ќе им го обезбеди токму она што им недостасува. Еве кои хороскопски знаци есента ќе донесе нови миленици.

Бик

реклама

Биковите, познати по својата страсна љубов кон удобноста и убавината, оваа есен ќе го најдат својот совршен цимер со кој ќе уживаат во прошетките, играњето и мирот во сопствениот дом. Новиот миленик за нив ќе биде вистинско богатство бидејќи ќе донесе радост и смиреност во нивните животи.

Рак

реклама

Чувствителните и внимателни Ракови оваа есен ќе почувствуваат потреба од дополнителна доза љубов и топлина. Новите миленици ќе им дадат утеха и ќе го развеселат нивното секојдневие. Со нив ќе има многу незаборавни моменти.

Девица

реклама

Аналитичките Девици секогаш се стремат кон совршенство, а оваа есен совршен мал пријател ќе им донесе радост и ќе го збогати нивниот организиран свет. Луѓето родени под овој хороскопски знак ќе уживаат да поминуваат време во природа со својот нов четириножен пријател.

Водолија

Оваа есен го носи идеалното друштво за авантурите во кои ќе се впуштат Водолиите. Новиот миленик ќе им донесе инспирација и енергија, а заедно ќе ги откријат сите шарм на есента.

реклама