Францускиот чувар на мрежата нема на Тотенхем потпиша договор до 2024 година со клубот од Лондон.

Капитенот на популарните „петли“ се обврза на уште две сезони во клубот,  затоа што актуелниот договор му истекуваше во јуни.

Лорис се приклучи на Тотенхем во 2012 година од редовите на Лион и сега по желба на Антонио Конте челниците го договорија останувањето на Лорис во Тотенхем.