Линдзи Лохан беше позната по скандали и турбулентен живот, додека денес оваа ѕвезда живее многу помирен живот со својот вереник.

Не е тајна дека славата може да биде погубна за некои ѕвезди. Актерката Линдзи Лохан измина долг пат од холивудска мила и омилена, до ѕвезда која се сопна. Во 1998 година, таа се појави во култната семејна комедија „Родителска стапица“ и преку ноќ стана планетарно популарна.

Заедно со чудесната заработка дојде и славата со која актерката не знаеше како да се справи.

Шест години подоцна се појави во филмот „Mean Girls“, а потоа се обиде да стане пејачка. Секој нејзин деловен потфат пропадна – од нејзиниот моден бренд до синџир ресторани во Грција, а папараците сè почесто ја снимаа искривена, опиена и дрогирана.

Направила и естетски зафати, а судејќи по коментарите, се опседнала со ботоксот кој и го уништил лицето. Оваа 35-годишна некогашна ѕвезда денес ужива во нешто помирен живот и ретко се појавува во медиумите.

Лудите забави со Парис Хилтон, лошиот однос со мајка и и насилните љубовни врски го одбележаа нејзиниот бурен живот. Кражбите за кои беше обвинета Линдзи ги одбележа во јавноста. Имено, пред неколку години пријател ја обвини дека во клубот и ја украла крзнената јакна вредна 12.000 долари. Неколку години подоцна, Линдзи украла часовник Ролекс од 35.000 долари од пријател.

Сепак, тоа не беше се. Линдзи се обидела да украде ѓердан вреден повеќе од 2.000 долари во продавница за накит, а потоа се бранела велејќи дека само „сакала да го позајми“.

Сепак, лошите денови изгледаат зад неа. Актерката денес изгледа многу подобро, а неодамна се сврши со партнерот Бидер Шемс со кој е во емотивна врска две години.

– Нивната врска е силна и трае околу две години. Тој е во право за неа, а не во индустријата за забава. Тој е менаџер на фондови за богати луѓе – изјавил извор за The Sun.

Линдзи ја откри својата врска со Бидер во февруари 2020 година кога сподели фотографија на која позира со бизнисменот, нејзината сестра Алијана, тапанарот Крис „Вуди“ Вуд и рокерот Ден Смит.

Инаку, не се знае многу за врската на Лохан со Бидер, ниту за тој самиот. Американските медиуми пренесуваат дека парот се запознал во Дубаи, каде Линдзи живеела извесно време.