Наместо традиционалната бела венчаница, Кортни овојпат се одлучи за похрабра комбинација.

По венчавката во Лас Вегас и минатонеделната венчавка во Лос Анџелес, Корти Кардашијан и Тревис Бејкер решија да организираат прослава за семејството и пријателите.

Бидејќи на претходните две церемонии беа присутни само баба Мери Џо и таткото на Баркер, Ренди, овојпат решија да го прошират бројот на ѕвона.

Вчера во Италија се одржа 3-та свадбена церемонија и прослава, а она за што збори целиот свет е венчаницата на најстарата сестра Кардашијан.

Имено, таа носеше црн фустан од Dolce & Gabbana, а деталот кој ги привлече сите погледи беше амблемот на Богородица. Комбинацијата ја комплетираше со црн вел и сандали во иста боја. Нејзината избраничка исто така беше облечена во црно од глава до пети.

Овој моден избор предизвика многу коментари, а се чини дека изборот не им се допадна на повеќето.