Во Лас Вегас се одржа доделувањето на музичките награди Билборд, каде Кајли Џенер се појави со партнерот и ќерката.

Кајли Џенер и Тревис Скот често привлекуваат внимание, па така беше и овој пат. Тие двајца се прошетаа на црвениот тепих, а најголемо внимание привлекоа Кајли и малата Сторми.

Имено, Џенер облекла „гол“ фустан од модната куќа Балмен, кој станува се поголем хит и создава оптичка илузија, но стајлингот на нејзината ќерка предизвика бројни коментари.

Се верува дека Кајли го облекла девојчето многу несоодветно. Таа носеше бел тесен фустан со асиметричен крој и патики кои најчесто ги носат многу постари од неа.

„Несоодветно за дете на нејзина возраст“, ​​„Ова не е фустан за деца. Сторми е премногу слатка, но вознемирувачки е што дете носи ваква облека“, „Таа е буквално дете“ – се само дел од коментарите на изгледот на Сторми.

Ова не е прв пат детето на Кајли Џенер да биде во центарот на вниманието, бидејќи таа уште од мала ја изложува пред камерите и ја води на црвениот тепих. Сепак, најмногу критики привлече кога Сторми сними кампања за специјалната колекција на нејзината мајка.

Да потсетиме, ова не е единствениот случај кога холивудските ѕвезди ги облекуваат своите мали деца несоодветно и онака како што треба да изгледаат возрасните. Сури Круз како мала носеше високи потпетици, додека Ким Кардашијан од почетокот ја облекуваше својата ќерка Норт Вест во фустани со пердуви, а носеше и прескапи чанти за фотографирање.