Каде и да се појави, привлекува внимание со својот необичен изглед!

Инфлуенсерката Анастасија Покрешчук одамна има желба да стане сопственичка на најголемите образи во светот! И сега би се рекло дека го остварила својот сон. Има 32 години, моментално живее во Истанбул, а по потекло е од Украина.

Во изминатите неколку години таа правеше козметички процедури, вклучително и инјекции за филер и ботокс, фурнири, менување на обликот на вилицата и липосукција.

Филерите сама ги инјектирала!

Анастасија призна дека и вбризгувала филери во образите откако гледала различни упатства на Интернет.

-Ова можеби звучи опасно, но јас им верувам на лекарите на Интернет – истакна тогаш овој инфлуенсер.

Има самодоверба како никогаш досега

Со третманите почнала на 26 години, а посебно нагласила дека воопшто не жали за тоа. Таа подвлече дека момчињата никогаш повеќе не и се приближувале и дека и се додворуваат секој ден!

– Лицето сега е пропорционално. Носот ми беше преголем, што многу ми пречеше. Изгледав како хрчак. Сега имам усни и образи, па се изгледа добро – заклучила таа.

И додала дека воопшто не ја трогнат грдите коментари на социјалните мрежи, ниту критиките на нејзината мајка!