Рокенрол дивата Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст. Обожавателите на големо се збогуваат со неа, а трогателни сцени се забележани на Булеварот на славните во Холивуд, каде легендарната пејачка има своја ѕвезда. Токму на тоа место обожавателите оставија пораки, ставија очила, цвеќе и фотографии од Тина Тарнер.

Тина Тарнер, родена како Ана Меј Булок, почина вчера по долго боледување во нејзиниот дом во Куснахт во близина на Цирих, Швајцарија.

Тина Тарнер беше една од најпопуларните рок пејачки, позната по настапите во живо и големите хитови како што се: „The Best“, „Proud Mary“, „Private Dancer“ i „What’s Love Got to do With It“.

Прикажи повеќе