Рускиот астролог Јулија Лифанова откри зошто првиот коридор за помрачување во 2023 година ќе биде ужасно тежок за сите хороскопски знаци. Заборавете на фантазиите, доаѓа суровата реалност!

Advertisements

„Земјата ќе се тресе од промени“, вели астрологот.

Првото помрачување се случува на 20 април во знакот Овен – и ова е првата астролошка позиција што ќе се случи во следните две години. Нејзиниот ефект ќе трае уште 3 месеци, но на 20 април повеќето од хороскопските знаци ќе дојдат до важни откритија.

Еве како коридорот на помрачување ќе влијае на сите хороскопски знаци:

Овен

Во моментот на помрачувањето ќе почувствувате импулс да направите промени во вашиот изглед, да ја дотерате линијата или да направите скок во кариерата. Во следните 2 години (од ова помрачување) ќе решите некои прашања поврзани со љубовта – сè е во игра: брак, развод, раѓање на дете. Тоа значи дека за време на помрачувањето на 20 април, најверојатно ќе размислувате за проширување на семејството или ќе сакате да купите стан, земјиште или да изградите куќа.

Бик

Помрачувањето се случува во вашиот сектор на минатото и она што беше скриено. Постои голема веројатност да дознаете некоја тајна или да откриете нешто што не сте сакале да си го признаете. Ќе има и желба да одите некаде и да бидете сами. Постои можност за службено патување или посета на роднини.

Близнаци

Помрачувањето се случува во вашиот сектор на пријатели и амбиции – најверојатно ќе имате нова идеја која ќе ја развиете преку разговор со некој од вашиот близок круг на соработници. Станува збор за идеја, работа која треба да ви донесе подобра заработка или да ви помогне помудро да управувате со вашите финансии. Исто така, затемнувањето може да ве поттикне да бидете поактивни на социјалните мрежи.

Рак

Помрачувањето се случува на полето на кариерата – ве очекува нов циклус во однос на професијата, статусот и личните достигнувања. Многу е веројатно дека ќе си поставите некои нови цели кои ќе ви помогнат да се подобрите – на пример, да научите нова вештина или да аплицирате за некој проект.

Лав

Помрачувањето се случува во вашето поле на патување во странство, студии… Што значи дека генерално ќе влијае на тоа како го гледате светот и вашето место во него – во што верувате и дали сте водени од погрешни идеали во текот на животот. Во моментот на помрачувањето ќе имате потреба да си признаете нешто што било скриено, нешто за што не сакате да размислувате. Исто така, веројатно е дека ќе смените компанија или ќе патувате во странство за да работите.

Девица

Помрачувањето се случува на полето на семејните финансии. Најверојатно партнерот ќе има некои новости во врска со платата или ќе се одлучите да земете кредит. Подлабоко, помрачувањето ви носи почеток на циклус на работа низ вашата внатрешна криза – започнувате голема само-трансформација која целосно ќе ве промени до 2025 година.

Вага

Помрачувањето се случува на полето на врските. Можно е да најдете нов партнер или да започнете нов циклус во вашата сегашна врска, можеби брак. На пример, повторно ќе почнете да размислувате за раскинување или развод, но постои можност да се случи сосема спротивното – да одлучите да стапите во брак. Исто така, веројатно е дека ќе потпишете нов договор за вработување, ќе има промени на работното место, сигурно!

Скорпија

Побрачувањето се случува во вашиот работен сектор – започнувате нова работа, ќе имате нов колега или сами ќе вработите некого. Исто така, истиот сектор е одговорен за вашето здравје – правете анализи и проверете го вашето здравје. Исто така, веројатно е дека овие нови работи на работа ќе бидат поврзани со плановите за преселба.

Стрелец

Помрачувањето се случува во вашиот сектор на љубов, деца и хоби – и постои голема веројатност дека ќе започнете нешто ново на сите овие полиња. На пример, активно ќе размислувате за проширување на семејството, во исто време ќе започнете нов креативен бизнис или некакво хоби. Патем, можно е и одеднаш да се заљубите или да започнете тајна врска.

Јарец

Помрачувањето се случува на полето на недвижен имот – ќе завршите со купување или продавање стан, куќа или земјиште. Исто така, голема е веројатноста дека поради партнерот ќе почнете да живеете на ново место, на пример, заедно ќе изнајмите стан или само ќе се вселите кај него. Помрачувањето може да биде поврзано и со новости во вашето семејство, некој од вашите родители може да објави важни вести или ќе добиете нов роднина.

Водолија

Помрачувањето се одвива во секторот на движење, патување и курсеви поврзани со некои мајсторски вештини. Започнувате нов циклус и пат по кој ќе се движите следните две години. Промена на работното место, подобра канцеларија, нова позиција – исто така не се исклучени. До 2025 година ќе се посветите на образованието, дополнително ќе се усовршувате.

Риби

Помрачувањето  се случува во финансискиот сектор – започнувате нов циклус во рамките на вашата плата. На пример, ќе добиете известување за промена на платата според договорот или ќе имате нов извор на приход. Почнувате и нов циклус во развивањето на самодовербата – ќе сфатите дека е време да се грижите за себе, да се направите посреќни и да разберете што навистина ви носи исполнетост.