Фудбалската репрезентацја на Украина утре во Скопје ќе игра против Македонија во рамките на квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство. Украинците во Скопје допатуваа без Велерија Бондар и Олександар Пихалинок. Овие двајца фудбалери поради повреди нема да можат да и помоганат на украинската репрезентација.

Натпреварот помеѓу Македонија и Украина се игра утре од 20:45 часот на Националната Арена „Тодор Проески“.

Македонија na 19 јуни ќе и гостува на Англија, на „Олд Трафорд“ во Манчестер, додека истито ден Украинците ќе и бидат домаќини на Малта.

Прикажи повеќе