Полициски службеници на Управата за криминалистичка полиција денеска го приведоа Милан Радоичиќ, кому му е одреден притвор до 48 часа, пренесува РТС. Како што се додава, полицијата истовремено извршила претрес во станот и другите простории сопственост на Радоичиќ. Тој, со кривична пријава е пренесен во Обвинителството.

Прикажи повеќе