ОВЕН

Спојот на Меркур и Марс придонесува за унапредување на вашата кариера преку убедливи јавни настапи и убедливи говори. Успех во преговорите. Сакате да промените нешто во односот со партнерот. Планирате патување до некоја егзотична дестинација. Стрес.

БИК

Денеска ќе можете да ја завршите работата на важен проект. Во бизнисот влегувате со нови соработници, а тоа може да ви донесе финансиски напредок. Овој ден е како да е создаден за дружење. Една личност во знакот Јарец ќе ве фасцинира. Движете се повеќе.

БЛИЗНАЦИ

Искористете го овој ден за да завршите долгорочен проект. Наскоро ќе работите на нешто сосема ново. Овој ден е обележан со флерт и убави моменти со партнерот. Постои можност да се одлучите за патување. Солидно здравје.

РАК

Ова е период во кој акцентот е ставен на планирање и организирање на бизнисот. Поставете приоритети и прво направете ги најважните работи. Овој ден можете да го завршите со романтична вечера и убав состанок со партнерот. Проблем со притисок.

ЛАВ

Овој ден ќе го посветите на аналитички деловни процедури. Голема е можноста да сте донеле избрзана одлука и да испаднала негативна. Партнерот може да ви направи љубоморни сцени, а повод може да биде банален детал, кој може да ја наруши атмосферата на доверба меѓу вас. Солидно здравје.

ДЕВИЦА

Некои интриги можат да стигнат до вас денес. Ќе се изненадите кога ќе откриете личност која долго време се преправала дека е ваш пријател. Слободните Девици можат да започнат врска со личност која досега не ја оценувале добро. Можно е разочарување. Солидно здравје.

ВАГА

Овој ден ќе ви го исполни чувството на задоволство од постигнатите резултати. Уживате во резултатите од финансискиот успех. Ве очекуваат убави моменти со партнерот. Можно е пократко патување заедно. Главоболка.

ШКОРПИЈА

Незадоволни сте од комплетната атмосфера на работа, а особено од соработниците. Не грижете се, наскоро може да добиете нова деловна понуда. Партнерот ви испрати негативен коментар и вие се налутивте. Комуникацијата и средбата наскоро ќе продолжат. Главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Финансискиот успех преку трговија или финансии ви носи посебно задоволство денес. Тоа ви дава дополнителен ентузијазам. Односот со партнерот зрачи со хармонија. Денес ќе имате романтичен излет за вечера. Солидно здравје.

ЈАРЕЦ

Денес можете да почувствувате длабоко задоволство од резултатите постигнати минатата недела. Ве очекува напредок. Јарците кои се во врска ги очекува турбулентен период, како меѓу вас и партнерот да се насобрала неправда. Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Поплочувате нови деловни патеки, а токму овој нов пристап кон бизнисот може да ве одведе на патот кон голем успех. Овој ден е идеален ден за заедничко планирање и решавање на долгорочен проблем. Различен притисок.

РИБИ

Можете да започнете иницијатива за многу оригинален бизнис кој сè уште не заживеал на нашите простори. Во овој поглед, ве очекува голем успех. Хармонијата го исполнува вашиот однос со партнерот. Планирате одмор на некои далечни дестинации. Главоболка.