Потребни се само неколку дена конзумирање на овој здрав чај за да ја забележите разликата.

Тој е толку моќен поради моќната комбинација на зелен чај, ловоров лист и цимет.

Сите три состојки се здрави и одлично ги согоруваат мастите и го забрзуваат метаболизмот.

Потребни состојки:

зелен чај

3 ловорови листа

малку цимет

Начин на подготовка:

Провријте 800 милилитри вода, тргнете ја од оган и додајте 2 мали лажички или 1 стапче цимет. Додате и 3 ловорови листови и 1 рамна лажица зелен чај.

Поклопете и оставете 10 минути да отстои, а потоа процедете.

Овој чај е одличен за забрзување на метаболизмот, а најдобро е да се конзумира наутро.

Испијте чаша од овој чај наутро на празен желудник.

Втората шолја можете да ја испиете по појадокот, а третата пред спиење.

Со три шолји од овој чај дневно ќе го забрзате својот метаболизам и ќе ослабете.

Резултатите се видливи многу брзо.