реклама

Обожавателите на култната серија Friends добро се сеќаваат на згодната асистентка на Рејчел, Таг Џонс, со која имаше кратка врска. Рејчел го ангажирала згодниот 24-годишник поради неговиот изглед, а по кратката врска раскинала со него на нејзиниот 30-ти роденден кога сфатила дека е премлад за неа.

Ликот на згодниот асистент го отелотвори актерот Еди Кејхил, кој постигна успешна кариера по улогата во Пријатели. Во серијата CSI:NY, тој се појави во дури 197 епизоди во улогата на детективот Дон Флек, а потоа се приклучи на актерската екипа на серијата NCIS: New Orleans во улогата на Еди Барет.

реклама

Инаку, овој 45-годишен актер од Њујорк својата актерска кариера ја започна во театар, а за неговата телевизиска кариера е заслужна познатата актерка од хит серијата.

Првото ТВ гостување го имаше во култна серија

реклама

Првото појавување на актерот на ТВ екраните беше во култната серија Сексот и градот. Имено, Сара Џесика Паркер го забележала во претстава на Оф-Бродвеј и му понудила улога во серијата.

Тој се појави во четвртата епизода од третата сезона како бисексуалното момче на Кери, Шон, а глумеше и во хит сериите Felicity и Law & Order.

реклама

Што се однесува до неговиот приватен живот, девојки, жал ни е, но актерот од 2009 година е во среќен брак со уметникот Ники, со која го има синот Хенри.

реклама