Францускиот фудбалер Ентони Марсијал е нов играч на Севилја,  откако играчот прифати помала плата со цел да го напушти Јунајтед.

Англискиот клуб го испрати Марсијал на позајмица откако двата тима се договорија целата плата на Французинот да ја исплаќа Севиља.

Севиља нема право на откуп на договорот на Марсијал кој има актуелен договор со Јунајтед до 2024 година.

Севилја на Јунајтед за позајмицата ќе му исплати 5 милиони фунти.