Подгответе ги сите видови чоколадо и право во кујна

СОСТОЈКИ:

3 јајца
150 гр чоколадо
70 гр путер
4 лажици шеќер
1 лажица брашно
ЗА ФИЛ:

500 гр маскарпоне сирење
2 кесички ванилин шеќер
500 мл слатка павлака
100 гр темно чоколадо
100 гр млечно чоколадо
100 гр бело чоколадо
100 гр шеќер

ПОДГОТОВКА:

Чоколадата за кората и путерот растопете ги на пареа. Со миксер изматете ги шеќерот и жолчките, па во таа смеса додадете ги растопеното чоколадо и една лажица брашно. Изматете ги белките додека не добиете смеса како шлаг и додајте ја во претходната смеса. Печете на 160 степени околу 40 минути.

Растопете го белото чоколадо заедно со ванилиниот шеќер. Додека другите чоколади се топат секоја посебно. Изматете го маскарпонето и шеќерот во еден сад, а во друг сад изматете ја слатката павлака, па спојте ги заедно во еден сад. Поделете ја оваа смеса на три дела и додајте ја во различните видови чоколадо.

Најпрво истурете го темниот фил на кората, потоа кафеавиот и потоа белиот фил. По желба, можете да ставите чоколадна глазура. Оставете да отстои во фрижидер преку ноќ.