Украинските железници известија дека две руски ракети погодиле железничка станица во Краматорск во источна Украина. Тие наведуваат и дека во нападот има жртви.

„Ројтерс“, пишува дека станицата се користи за евакуација на цивили од областите бомбардирани од руските сили.

Прикажи повеќе