Двајца тренери вчера остана без работа во англиската Премиер лига. Менаџерите ги отпуштија Лестер и Челси. Со ова е соборен рекордот по бројот на сменети менаџери во една сезона во Премиер лигата.

Advertisements

Брендан Роџерс и Грем Потер се 12. и 13. менаџер што добија отказ. Интересно, Челси и Саутемптон од почетокот на сезоната два пати го сменија менаџерот.

Нога повлече Скот Паркер, на кого Борнмут му врачи отказ на 30 август минатата година. Потоа, Челси му врачија отказ на Томас Тухел, а Грем потер го напушти Брајтон за да седне на неговото столче. Менаџери во текот на сезоната сменија Астон Вила, Евертон, Вулверхемптон, Лидс, Кристал Палас и Тотенхем.

Прикажи повеќе