По пребројани 89,81 отсто од гласовите, актуелниот претседател на Турција, Реџеп Таип Ердоган има 52,61 отсто од гласовите, а неговиот противкандидат, Кемал Киличдароглу 47,39, пренесуваат локалните агенции.

Прикажи повеќе