На клупата на хрватскиот гигант Динамо Загреб привремено ќе седне хрватскиот стратег Рој Ференчина, кој на македонската јавност е познат и како поранешен тренер на Шкендија.

Advertisements

Тој ќе го замени отпуштениот Анте Чачиќ, чиј помошник беше во изминатиов период. Засега не е познато до кога ќе ја има улогата на вршител на должноста, дали тоа ќе биде само привремено или до крајот на сезоната.

Ференчина на клупата на тетовци седна во 2014 година, но не се снајде најдобро па по само неколку месеци доби отказ.

Прикажи повеќе