реклама

Полицијата морала да интервенира во домот на американската пејачка Ријана откако непознат маж упаднал во нејзиниот имот и се обидел да ја запроси.

Портпаролот на полициската управа во Лос Анџелес изјави дека морале да уапсат маж кој влегол во имотот на Р&Б пејачката во Беверли Хилс во четвртокот околу 12:30 часот, пренесува Page Six.

реклама

Човекот наводно патувал од другата страна на САД, од Јужна Каролина, за да ја запроси Ријана, но за среќа пејачката има многу добро осигурување и полицијата брзо интервенирала. Тој влетал во нејзиниот имот облечен во црвен дуксер со качулка, а полицијата го однела со лисици.

Меѓутоа, бидејќи не стигнал подалеку од патеката на нејзината куќа, само бил испрашуван од полицијата, а потоа пуштен. Засега, исто така, не се знае дали Ријана, која патем е бремена и го чека своето второ дете со Роки што побрзо, била дома и била сведок на ова малтретирање.

реклама

Да напоменеме дека ова не е прв пат Ријана да наиде на демнат. Човек по име Едуардо Леон беше уапсен во 2018 година откако упадна во домот на Ријана и таму чекаше 12 часа да се појави пејачката. За среќа, Ријана во тоа време не била ни во Лос Анџелес и нејзините асистенти го нашле Леон како се крие во куќата.

реклама