Зимскиот распуст на учениците треба да се продолжи за две недели, а потоа децата да тргнат на училиште без маски, изјави проф. д-р Никола Пановски за Канал 5.

Треба да се скрати периодот на изолација. Според него треба да бидеме и првите што ќе ги укинат сертификатите бидејќи и вакцинираните го шират вирусот, рече Пановски.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.